Deneyimsel Oyun Terapisi

Deneyimsel oyun terapisi, çocukların dünyayı bilişsel bir şekilde değil, deneyimsel bir şekilde algıladığı anlayışı üzerine kurulu bir ekoldür. Çocukların bilişsel süreçleri henüz tamamlanmadığı için rahatsız edici duygular üzerine düşünemezler fakat o duyguları çeşitli ortamlarda, davranışları ile deneyimlerler.

DOT, çocuğun yaşadığı olumsuz deneyimi güvenli bir ortamda deneyimlemesine imkan tanır. Böylece çocuk dünyaya karşı sarsılmış olan güvenlik algısını yeniden kazanır. Terapi sürecinde terapistin ona saygı duyacağını ve iyilik halini yeniden kazanmasında onu cesaretlendireceğini hisseder. 

Deneyimsel oyun terapisi, 2 ila 12 yaş arasındaki çocuklara uygulanabilir. Deneyimsel oyun terapisinin kullanım alanı oldukça geniştir. Başta bağlanma sorunları, erken çocukluk dönemi travmaları, anne karnı travmaları olmak üzere ebeveyn kaybı, yas süreci, cinsel, fiziksel ve duygusal ihmal ve istismar olmak üzere çocukluk çağı depresyonu, kaygı bozuklukları, beslenme bozuklukları, aile içi şiddete maruz kalma, alt ıslatma, evlat edinilme, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, davranış bozuklukları gibi aile ve çocukların zorlandığı her konuda çocuğa yardımcı olur. 

Çalışma Alanları

 • Bireysel Psikoterapi

  Bireysel Psikoterapi

  Bireysel terapi, duygusal, zihinsel veya davranışsal sorunlarla başa çıkmayı sağlayan bir psikoterapi türüdür.

 • Borderline Kişilik Bozukluğu

  Borderline Kişilik Bozukluğu

  Borderline (sınır) kişilik bozukluğu terapilerde sıkça karşılaştığımız bir kişilik bozukluğu örüntüsüdür.

 • Çocuk-Aile Danışmanlığı

  Çocuk-Aile Danışmanlığı

  Aile içinde yaşanan her olay, aileyi oluşturan tüm bireyleri etkiler. Özellikle çocukta gözlemlenen duygusal ve davranışsal güçlükleri ele alırken anne/babayı da sürece almamak imkansızdır.

 • Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT)

  Deneyimsel Oyun Terapisi (DOT)

  Deneyimsel oyun terapisi, çocukların dünyayı bilişsel bir şekilde değil, deneyimsel bir şekilde algıladığı anlayışı üzerine kurulu bir ekoldür. 

 • EMDR

  EMDR

  Emdr, sağ ve sol beyni aynı anda uyararak birbiriyle temas etmesini sağlar. Bu temas sonucunda geçmişte yaşanan travmalar, acı anıların duygusu boşalır ve danışan olay ile ilgili yeni ve pozitif bir inanç geliştirir.

 • İlişki Sorunları

  İlişki Terapisi

  Çiftler daima mutlu olacakları beklentisi ile yola çıkar fakat işler bazen yolunda gitmez, çatışmalar çıkmaya başlar.

 • Kişilik Bozuklukları

  Kişilik Bozuklukları

  Kişilik bozukluğu kişinin çevreye uyumunu bozan, sosyal aktivitelerinde, iş ve okulda önemli sorunlara ve sınırlamalara neden olan bir durumdur. Kişilik bozukluğu olan kişi kendine ve ötekine dair tutarsız bir algısı vardır, işe ve boş zaman etkinliklerine zayıf bir yönelimi vardır.

 • Online Terapi

  Online Terapi

  Online terapi; internet aracılığıyla görüntülü ve sesli olarak gerçekleştirilen bir psikoterapi hizmetidir. Online terapi uygulaması genellikle Skype veya Zoom gibi uygulamalar üzerinden yapılır. 

 • Wisc-4

  Wisc-4

  WISC-4 Zeka Testi , ülkemizde 6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay arası çocuklara uygulanan, geçerliliği ve güvenilirliği en yüksek olan bir zeka testidir. 

+90 (551) 689 38 68